Produkty

Balíček od veterináře: Už žádný průjem

Tímto speciálně připraveným balíčkem získáte odborný postup rad a doporučení při průjmovitém onemocnění vašeho psa, dále přípravky, které vám rychle pomohou zmírnit jeho průběh – jedná se o Protexin Pro Kolin pro psy a kočky, Protexin Pro-Kolin Enterogenic pro psy a kočky 4 g, Aptus Nutrisal plv. 25 g a odčervující tablety – Caniverm forte tbl.

 

700 1 300 

Další informace

Velikost

M, S, L

Vyčistit

S do 10 kg 700,-

Odborný postup jak zvládnout průjem u psa (v ochranné folii, aby Vám dlouho vydržel)

Protexin Pro Kolin pro psy a kočky 15ml 1x

Protexin Pro-Kolin Enterogenic pro psy a kočky 4g 5 bal.

Aptus Nutrisal plv. 25g 3 bal.

Caniverm forte tbl. 2×0,7 g 1x

 

M 10-20 kg 1000,-

Odborný postup jak zvládnout průjem u psa (v ochranné folii, aby Vám dlouho vydržel)

Protexin Pro Kolin pro psy a kočky 30ml 1x

Protexin Pro-Kolin Enterogenic pro psy a kočky 4g 10 bal.

Aptus Nutrisal plv. 10x25g 5 bal.

Caniverm forte tbl. 2×0,7 g 1 x

 

L 20 a více kg 1300,-

Odborný postup jak zvládnout průjem u psa (v ochranné folii, aby Vám dlouho vydržel)

Protexin Pro Kolin pro psy a kočky 60ml 1x

Protexin Pro-Kolin Enterogenic pro psy a kočky 30x4g 15 bal.

Aptus Nutrisal plv. 10x25g 5 bal.

Caniverm forte tbl. 6×0,7 g 1x

 

 

 

Protexin Pro-Kolin

PRO-KOLIN pro psy a kočky je probiotická pasta s výbornou chutí, dobře přijímaná zvířaty, obsahující kaolin a pektin, jejichž absorpční a zklidňující vlastnosti jsou používány už léta pro léčbu průjmů.

· Zklidňuje střevní výstelku během průjmových poruch.

· Obsahuje Kaolin – přírodní absorpční substanci.

· Obsahuje Pektin – zklidňující substanci.

· Obsahuje prospěšné mikroorganismy, které rychle osidlují trávící trakt.

· Zlepšuje konzistenci výkalů.

 

Prospěšné mikroorganismy obsažené v přípravku Pro-Kolin se vyskytují přirozeně ve střevech všech zdravých zvířat. Tyto mikroorganismy kolonizují nedospělé střevo nebo znovu osidlují a upravují poměry ve střevě narušeném. Zároveň brání usídlení patogenních mikroorganismů mechanismem který se popisuje jako „kompetitivní exkluze“. Tento produkt obsahuje navíc kaolin jako přírodní vyvazující substanci a pektin, který zklidňuje střevní výstelku během trávících poruch. Pro-Kolin pro psy a kočky byl vyvinut jako léčivo první volby během mírnějších forem enteritid.

Dávkování: Podávejte perorálně, dokud to považujete za prospěšné nebo dle pokynů veterinárního lékaře. Neexistují žádné kontraindikace pro použití pasty Pro-Kolin u psů a koček

Štěňata a kočky: 1-2ml každých 8 hodin

Dospělí psi: 2-5ml každých 8 hodin

Složení (v 1 kg přípravku): Protexin probiotikum Enterococcus faecium M74 2 x 1011 CFU (NCIMB 10415); Regulation No. 2437/2000/EC No.13

Ostatní ingredience: sojový olej, kaolin, pektin

Analýza nutriční: protein 6.80%, tuk 52.00%, vláknina 0.10%, popel 1.00%

Skladování: Skladujte na suchém a čistém místě, nevystavujte přímému slunečnímu záření.

Balení: 15ml, 30ml a 60 ml kalibrované injektory

 

 

Protexin Pro-Kolin Enterogenic

· Dlouhodobě chrání před gastrointestinální přecitlivělostí.

· Obnovuje slizniční bariéru střev.

· Stimuluje střevní imunitní systém.

· Přispívá k rovnováze mikroorganismů ve střevě.

· Pomáhá udržet fyziologickou hladinu kobalaminu v séru a tím napomáhá zdravému trávení.

 

Dávkování: Pro-Kolin Enterogenic podávejte nejméně po dobu 30 dnů, dále dle potřeby. Obsahem sáčku posypejte krmivo.

<5 kg – 1/2 sáčku/den 5-15 kg – 1 sáček/den 15-35 kg – 2 sáčky/den >35 kg – 3 sáčky/den

 

Složení: Každý 4g sáček obsahuje butyrogenní alfa-glukan, MPS Protect,kobalamin – vitamín B12 (PXN-B12®) – 0,5 mg, probiotika Enterococcus faecium (NCIMB 10415) 4b1707 2 x 1011 CFU/kg; 2 x 108 CFU/g, prebiotika Preplex® prebiotikum (FOS a arabská guma), Mannanoligosacharid (MOS), Beta-glukan

 

Balení: 30 sáčků (30x 4g)

 

 

Protexin Pro-Kolin Enterogenic

Dlouhodobě chrání před gastrointestinální přecitlivělostí, obnovuje slizniční bariéru střev, stimuluje střevní imunitní systém, přispívá k rovnováze mikroorganismů ve střevě, pomáhá udržet fyziologickou hladinu kobalaminu v séru a tím napomáhá zdravému trávení.

Složení: Každý 4g sáček obsahuje:

• butyrogenní alfa-glukan • MPS Protect • kobalamin – vitamín B12 (PXN-B12®) – 0,5 mg • probiotika Enterococcus faecium (NCIMB 10415) 4b1707 • 2 x 1011 CFU/kg; 2 x 108 CFU/g • probiotika • Preplex® prebiotikum (FOS a arabská guma) • Mannanoligosacharid (MOS) • Beta-glukan

Dávkování: Pro-Kolin Enterogenic podávejte nejméně po dobu 30 dnů, dále dle potřeby. Obsahem sáčku posypejte krmivo.

<5 kg – 1/2 sáčku/den 5-15 kg – 1 sáček/den 15-35 kg – 2 sáčky/den >35 kg – 3 sáčky/den

 

Aptus Nutrisal plv. 1sáček/25g

Nutrisal je přípravek určený pro obnovení normálního stavu hydratace a udržení rovnováhy tekutin a solí u zvířat. Smícháním prášku s vodou vzniká izotonický roztok. Glukóza zvyšuje absorpci sodíku a vody.

Nutrisal prášek je používán pro obnovení normálního stavu hydratace a nedostatku elektrolytů u psů a koček, např. ve spojení s onemocněními střev. Jestliže pes nebo kočka trpí průjmem, ztrácí velká množství tekutin, a u zvířete může nastat dehydratace. V tomto případě potřebuje zvíře dodávat k pitné vodě také elektrolyty, které jsou obsaženy v optimálních množstvích v přípravku Nutrisal. Také lze použít k nahrazení tekutiny podáváním elektrolytového roztoku Nutrisalu po těžké zátěži nebo během cestování autem v horkém počasí.

Složení: Glukóza 60 %, maltodextrin 30,9 %, chlorid draselný 3,4 %, bikarbonát sodný 3,4 %, chlorid sodný 2,3 %.

Obsah živin: Sušina 98,5 %,Popel 7,8 %,Sodík (Na) 18,2 mg/g,Draslík (K) 17,8 mg/g, Chlor (Cl) 29,8 mg/g, NaCl 22,7 mg/g

Dávkování: 1 sáček rozpustit v 1 l, ponechat ke konzumaci zvířetem tak, aby bylo minimální nabídnuté množství tohoto roztoku 50-100ml/kg, tzn. 1 l na napojení 10 kg zvířete na

Jeden sáček Nutrisalu smíchejte s jedním litrem pitné vody nebo přidejte do krmení. Uchovávejte elektrolytový roztok Nutrisalu v dosahu zvířete tak, aby zvíře mohlo pít kdykoli bude chtít. Jestliže zvíře není v dobré kondici a nepřijímá tekutiny samostatně, je nutné mu je několik dní podávat. Průměrná potřeba tekutin je u zvířat cca 50-100ml/kg/den. Obvykle je podáváno minimálně takové množství roztoku Nutrisalu.

Nutrisal roztok je podáván často a v malých množstvích. Kočky za normálních okolností pijí méně než psi.

Jestliže zvíře nepřijímá tekutiny samostatně, je možné podávat čistou plastovou injekční stříkačkou do tlamy zvířete. Ujistěte se, že zvíře v průběhu této aplikace polyká mezi jednotlivými malými dávkami roztoku. Nezvedejte hlavu zvířete příliš vysoko. Při této aplikaci může docházet k aspirační pneumonii, proto doporučujeme tuto alternativu po proškolení veterinárním lékařem.

 

Caniverm forte tbl. 7g a. u.v.

Terapie onemocnění způsobená škrkavkami a tasemnicemi psů, koček, kočkovitých a psovitých šelem. (Toxocara canis, Toxocara cati, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum, Trichuris vulpis, Echinoccus granulosus, Echinocccus multilocularis, Dipylidium caninum, Taenia spp., Multiceps multiceps, Mesocestoides spp.).

 

Složení:

1 tableta – 0,7 g:

Fenbendazolum – 150 mg

Pyranteli embonas – 144 mg

Praziquantelum – 50 mg

 

Kontraindikace: Oční cysticerkóza a spinální neurocysticerkóza. Poškození jater. Nepodávat současně s přípravky na bázi piperazinu, případně jinými antiparazitiky.

 

Dávkování:

Štěňata, malá plemena psů a kočky:

§ 1/2 tablety 0,7 g na 2 – 5 kg ž.hm.

Střední plemena psů:

§ 1 tableta 0,7 g na 5 – 10 kg ž.hm.

Velká plemena psů a velké šelmy:

§ 1 tableta 0,7 g na počatých 10 kg ž.hm.

 

Způsob podání – perorálně. Tablety je možno podávat samostatně nebo zabalené do kousku krmiva. Nepodávat současně s mléčnou potravou. Dávka se podává jednorázově. Šelmám (kočkovité, psovité) v zoologických zahradách, cirkusech apod. se doporučuje smíchat rozdrcené tablety dle váhy šelmy do masové koule a ty rozložit ve voliéře dle počtu zvířat před ranním krmením. U mláďat se doporučuje odčervovat od 3. do 12. týdne stáří jednorázově v intervalu 3 týdnů a pak pravidelně každé 3 měsíce.

 

Nežádoucí účinky: Do několika hodin po aplikaci se může objevit vomitus, kašovitá stolice, kopřivka, případně zvýšená teplota. Jedná se o reakci na uvolňované bílkoviny z odumírajících červů, nejedná se o reakci na léčivo. Přípravek může způsobit ospalost zvířete.

 

Skladování a ochranné lhůty: Uchovávejte při teplotě do 25 °C. Uchovávejte v suchu. Chraňte před světlem.

Není určeno pro potravinová zvířata.

Doba použitelnosti veterinárního léčivého přípravku v neporušeném obalu: 2 roky